Šis leidinys yra fotografinis dokumentas ir kartu siūlymas išsaugoti Jono Prapuolenio (1900–1980) rankomis pastatytą Studiją, kurioje visą savo ypatingą kūrybinį gyvenimą jis kūrė ir gamino didžiąją dalį savo kūrinių. Beveik šimtmečio senumo sodybą Kauno Žaliakalnio rajone, jo gyvenamąjį namą ir Studiją, paskendusius sode, prižiūri dailininko sūnus Bangutis Prapuolenis.
Jonas Prapuolenis buvo dizaineris, menininkas, pedagogas, interpretavęs vietinės medienos tekstūras ir savybes, unikalias jos formas bei raštus, suformuotus vietinio klimato ir dirvožemio, paversdamas šią geometriją meniniais baldais.
Rasos Juškevičiūtės fotografijose užfiksuoti vaismedžių sode paskendę Studijos pastato fragmentai, dokumentuojami ir atskleidžiami Jono Prapuolenio praktikos, kūrybos ir meistrystės procesų, žinių atspindžiai, kuriuos galima perskaityti vienetiniuose balduose, saugomuose aptrupėjusiose dirbtuvėse, medžiagų saugykloje ir antro aukšto priimamajame, kurie pilni vertingų neapdorotos, grubios medienos gabalų, nebaigtų dizaino kūrinių detalių, popierinių eskizų, kaulo ir gintaro ornamentų, padengtų smulkiomis per laiką susikaupusių dulkių dalelėmis.
Kartu su nuotraukų albumu papildomame sąsiuvinyje publikuojami Kotrynos Lingienės ir Aistės Dičkalnytės tekstai, kuriuose aptariama studijos istorija, pateikiamas platesnis žvilgsnis į Jono gyvenimą ir į kūrybos motyvus, atskleidžiami lėto laiko klodai ir darbas su medžiaga, apmąstoma folkloristika ir modernistinis dizainas, išlikusio paveldo reikšmė ir Studijos išsaugojimo svarba.
Jono Prapuolenio sodyba, šeimos namas (statytas 1925 m.) ir Studija (statyta 1936 m.), nuo 2011 m. įtraukti į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, tačiau dėl konstrukcinių dalių, stogų ir fasadų nusidėvėjimo Studijai reikia papildomos apsaugos priemonių siekiant išsaugoti šį palikimą kaip specifinę nedalomą visumą.
Ši knyga nebūtų atsiradusi be Bangučio Prapuolenio, nuo pat pradžių tikėjusio leidinio apie Studiją idėja ir parodžiusio visus savo tėvo studijos kampelius; gilaus Rasos Juškevičiūtės matymo, užfiksavusio visą šios knygos esmę nuostabiose fotografijose, bei jos asistentės šioje fotosesijoje – Marijos Olšauskaitės – dėmesio detalėms ir skaidrių įžvalgų; šios knygos dizainerės Godos Budvytytės dosnios refleksijos atrenkant ir sudėliojant puslapiuose taką per Studijos erdves ir artefaktus.
Fotografijos: Rasa Juškevičiūtė
Dizainas: Goda Budvytytė
Sudarytojai: Jurga Daubaraitė, Jonas Žukauskas
Tekstų autoriai:
Aistė Dičkalnytė, Kotryna Lingienė, Jurga Daubaraitė and Jonas Žukauskas
Fotografės asistentė: Marija Olšauskaitė
Koloristas: Danielius Samulevič
Lietuvių kalbos redaktorė ir vertėja į anglų kalbą: Alexandra Bondarev;
Lietuvių kalbos redaktorė pratarmei: Aira Niauronytė
Anglų kalbos redaktorė: Gemma Lloyd
Leidėjas: Kirvarpa
Spaustuvė: Kopa
Tiražas: 500
Leidinį finansuoja Lietuvos kultūros taryba
ISBN 978-609-96209-9-2