• NERINGOS MIŠKO KLASĖS EDUKACINĖ MEDŽIAGA

NERINGOS MIŠKO KLASĖS LOKACIJA JUODKRANTĖS DENDROLOGINIAME TAKE

NERINGOS MIŠKO KLASĖ

Neringos miško architektūros kolektyvas bendradarbiaudamas su Neringos savivaldybės ugdymo klasteriu, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija, Kuršių nerijos nacionaliniu parku ir Sengirės fondu sukūrė edukacinę programą vykstančią Neringos miško klasėje, įsikūrusioje Juodkrantės sengirėje šalia dendrologinio tako. Ši klasė veikia kaip „Vaikų miško paviljono“, kuris atstovavo Lietuvai 18-ojoje tarptautinėje architektūros parodoje – Venecijos bienalėje 2023 m., tęsinys. Iš Kuršių nerijos medienos pastatytas paviljonas buvo sukurtas kaip edukacinė žaidimų erdvė bienalei, turint tikslą vėliau jį perkelti į Neringos mišką kaip nuolatinę, viešai prieinamą instaliaciją. Sugrįžusi į mišką klasė veikia kaip ekologinio ir kultūrinio švietimo vieta, kviečianti visus norinčius tyrinėti juos supančią miško aplinką ir iš jos mokytis.

Plačiau apie NERINGOS MIŠKO KLASĘ

MIŠKO TĘSTINUMO KNYGA

Miško tęstinumo knyga sudaryta iš daugiasluoksnių istorijų, dirbtuvių ir veiklų, sukurtų bendradarbiaujant su vietiniais vaikais iš Kainu regiono Suomijoje.
Ji kilo iš dirbtuvių ciklo, kurį surengė Mustarindos asociacijos nariai nepaprastai didelėse, tačiau nykstančiose šiaurinės borealinės zonos sengirėse. Šiame sąsiuvinyje galite perskaityti apie mišką, jo ekosistemą ir bendruomenes, taip pat tyrinėti savo aplinkas, pasitelkdami įvairialypes sensorines veiklas.
Leidinio lietuviškas vertimas PDF formatu.

MIŠKO PAMOKOS
Asociacijos „Mustarinda“ ir Neringos miško architektūros sukurtas filmas,
Dirbtuvės su vaikais Paljakanvaaros miške, Suomijoje ir Neringos miške, Lietuvoje
Tekstas ir pasakojimas: Riitta (Nyyskä) Nykänen
2023

________________________________________________________________________________________


Edukatoriai: Aistė Ambrazevičiūtė, Aurelija Pluke ir Vilma Gudynienė (Sengires fondas), Gvidas Laukaitis (Kuršių nerijos nacionalinis parkas), Riita (Nyyskä) Nykänen (Asociacija „Mustarinda“)
Kuratoriai: Jurga Daubaraitė, Egija Inzulė, Jonas Žukauskas
Edukacinės programos koordinatorė: Dovilė Lapinskaitė

Neringos miško klasės architektūra: Jonas Žukauskas bendradarbiaujant su Antanu Gerliku, Jurgiu Paškevičiumi ir Anton Šramkov.

Pagamino ir sukūrė: „Neringos miško architektūra“

Įgyvendino: Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija

Projekto partneriai: Kuršių nerijos nacionalinis parkas, Lietuvos valstybinė miškų urėdija, asociacija „Mustarinda“, Neringos gimnazija, Neringos savivaldybė, Sengirės fondas

Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė

Grįžti į pradinį puslapį