• Baltijos formulė

2023 m. rugsėjo 14 d. 18 val. Lietuvos paviljone

2125 Campo Tana, Castello, Venecija
(priešais įėjimą į Arsenalą)

Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Austrijos paviljonų kuratorių komandų pokalbis, kurį moderuos Aurora Fonda, dalysis patirtimi, įgyta rengiant ir įgyvendinant savo unikalius projektus 18-ajai Venecijos architektūros bienalei. Ypatingas dėmesys skiriamas Venecijai ir tam kaip kiekviena šalis sugebėjo autentiškai ir jautriai pažvelgti į istorinį miestą ir jo iššūkius drauge nepamiršdamos pagrindinės šių metų bienalės „Ateities laboratorijos“ temos.

Įvairūs jų pasiūlymai bus aptariami kaip galbūt vienas kitą papildantys projektai, kuriuos būtų galima suprasti kaip konkrečias atvejo analizes, reaguojančias į skirtingus Venecijos mikrokosmo urbanistinės struktūros kontekstus. Tiesioginis šių vizijų palyginimas įgalina pradėti dialogą apie galimus žinių ir santykių, kurie buvo plėtojami šio proceso metu, tęstinumą.

Dalyviai:

Estijos paviljonas
Aet Ader, Mari Möldre („Namų scenos“ kuratoriai), Paula Veidenbauma (atlikėja), Andrea Tamm (Estijos architektūros centras)

Latvijos paviljonas
Ernests Cerbulis, Uldis Jaunzems-Pētersons („T/C LATVIJA“ (TCL) kuratoriai), Ints Menģelis („T/C LATVIJA (TCL)“ bendradarbis)

Lietuvos paviljonas
Jurga Daubaraitė, Egija Inzule, Jonas Žukauskas (Vaikų miško paviljono kuratoriai)

Austrijos paviljonas
Harald Trapp / AKT („Partecipazione / Beteiligung“ bendrakuratorius)

Moderuoja: Aurora Fonda, Venecijos kuratorystės studijų mokyklos vadovė

Rėmėjas: Baltijos kultūros fondas

TŠie pokalbiai yra „Paviljonų dienų“ dalis. Jų metu suteikiama galimybė dalytis nacionalinių parodų idėjomis ir koncepcijomis ir stiprinti tarptautinį architektūrinį tinklą. „Paviljonų dienos“ yra Tarptautinių įgaliotinių grupės iniciatyva, kurioje aktyviai dalyvauja įvairūs nacionaliniai paviljonai. Be bendros programos, rugsėjo 14 ir 15 dienomis vyks įvairūs renginiai, seminarai, ekskursijos, pokalbiai ir įkvepiantys susitikimai. Sekite atnaujintą visų dalyvaujančių šalių viešąją programą per bendrą nacionalinių paviljonų internetinę platformą, pasiekiamą per šią nuorodą: www.biennalepavilions.com

Grįžti į pradinį puslapį